BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL YAPIMI SÜREN YENİ GİRNE HASTANESİ'NDEKİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL YAPIMI SÜREN YENİ GİRNE HASTANESİ'NDEKİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

BAŞBAKAN ÜSTEL YAPIMI SÜREN YENİ GİRNE HASTANESİ'NDEKİ ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

“YARIM KALAN PROJELERİ TEK TEK BİTİRİYORUZ”

Başbakan Ünal Üstel, Maliye Bakanı Özdemir Berova, Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek ve bazı bürokratlar bugün yeni Girne Hastanesi'nde yapımı süren çalışmaları yerinde inceledi; müteahhit ve teknik elemanlardan bilgi aldı.

Başbakan Üstel, incelemelerin ardından basına yaptığı açıklamada, hükümete geldikleri günden beri halka verdikleri sözleri anımsatarak, geçmişte yarım kalan projeleri bitirme sözlerinin arkasında olduklarını vurguladı.

Başbakan Ünal Üstel, yapımı süren yeni Girne Hastanesi'nin yılsonuna kadar hizmete girmesinin hedeflendiğini belirtti.

Halkın ihtiyacı olan reform nitelikli yasalar, yeni projeler yaparak halkı rahatlatacaklarını dile getiren Başbakan Üstel, hükümet olarak halka verdikleri sözleri yerine getirmek için çalıştıklarını kaydetti.

Turizmin beldesi olan Girne bölgesinde 1974 yılından kalan hastanenin bölge halkına hizmet vermeye devam ettiğini belirten Başbakan Üstel, Girne bölgesindeki nüfusun süratli artmasından dolayı Girne Hastanesi'nin yetersiz kaldığına dikkat çekerek, bölge halkına daha iyi, çağdaş ve kaliteli hizmet vermek amacıyla yetersiz kalan sağlık hizmetinin bölge halkına kazandırılması için yeni Girne Hastanesi inşaatına karar verildiğini kaydetti.

“Süreci bire bir takip ediyoruz”

Girne hastanesi yapımına karar verildiği günden itibaren hükümet olarak süreci bire bir takip ettiklerini dile getiren Başbakan Üstel, insan sağlığının kendileri için önemli olduğunu vurguladı.

Yapılan yeni hastanenin süratli bir şekilde bitirilmesi için de Türkiye Cumhuriyeti ile işbirliği içerisinde olduklarını dile getiren Başbakan Üstel, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğini alarak, Girne bölgesine çağdaş, güzel ve büyük bir hastane yapımına başladıklarını kaydetti.

Müteahhitler ve yetkililerden alınan bilgiler ışığında hastanenin yılsonuna hizmete girmesinin hedeflendiğini dile getiren Başbakan Üstel, topluma yeni ve çağdaş bir hastane kazandırmak amacıyla çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nin yükünün çok olduğuna dikkat çeken Başbakan Üstel, yeni Girne Hastanesi'nin hizmete açılmasıyla birlikte Dr. Nalbantoğlu Hastanesi'nin yükünün azalacağını belirtti.

“İleriki aylarda Güzelyurt hastanesinin ihalesine çıkılacak”

İleriki aylarda Güzelyurt hastanesinin ihalesine çıkılacağı müjdesini de veren Başbakan Üstel, Alsancak, Lapta ve Karşıyaka bölgesinde nüfusun süratli şekilde artmasıyla Sağlık Ocaklarının yetersiz kaldığını dile getirerek, o bölgelere de yeni Sağlık Ocakları kazandıracaklarını kaydetti.

“Değirmenlik ve Maraş bölgelerine yeni Sağlık Ocakları yapımı için ihaleye çıkılacak”

Yeni ihalelerle, Değirmenlik ve Maraş bölgelerindeki Sağlık Ocaklarının da hizmete gireceğini dile getiren Başbakan Üstel, Hastane ve Sağlık Ocaklarının topluma kazandırılmasının ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nin yükünün azalacağını ve halkın kendi bölgelerinde diledikleri sağlık hizmetlerine kavuşmuş olacağını kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük projelerle ülkeye katkılarının devam ettiğini dile getiren Başbakan Üstel, yeni yapılacak Mali, İktisadi İşbirliği Protokolü ile yeni Hastaneler ve Sağlık Ocaklarının da ülkeye kazandırılacağını belirtti.

Print
Yayınlanma tarihi: Nis 30, 2024,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Mayıs 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
29
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL MECLİS GENEL KURULU'NDA KONUŞTU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL MECLİS GENEL KURULU'NDA KONUŞTU

BAŞBAKAN ÜNALA ÜSTEL "ÖZEL SEKTÖRÜ GERİDE BIRAKMAYACAĞIZ"

Devamını oku
3012345
6789101112
131415161718
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL ALSANCAK LAPTA YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL ALSANCAK LAPTA YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL "BÖLGE HALKI DÖRT DÖRTLÜK BİR YOLA KAVUŞACAK"

Devamını oku
19
20212223242526
272829303112
3456789