BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA ŞEHİT ERTUĞRUL İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA ŞEHİT ERTUĞRUL İLKOKULU’NU ZİYARET ETTİ

Başbakan Dr.Faiz Sucuoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, ilköğretim aldığı Şehit Ertuğrul İlkokulu’nu ziyaret etti. 

Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğine katılan Başbakan Faiz Sucuoğlu’na Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu eşlik etti.

Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda eğitim veren emekli öğretmenlerin de katıldığı etkinlikte, Başbakan Sucuoğlu, emekli öğretmenler ile şu an okulda hizmet veren öğretmenlere birer çiçek takdim etti.

İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikte, Başbakan Faiz Sucuoğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu ile Şehit Ertuğrul İlkokulu Müdüresi Selda Ersoy konuşma yaptı.

BAŞBAKAN SUCUOĞLU

Başbakan Faiz Sucuoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Rahmetli babasının öğretmen olduğunu, eşi ile kızının da şu an öğretmenlik görevi yürüttüğünü anlatan Başbakan, “Bir öğretmen ailenin içerisinde yetişmiş ve bir öğretmen aile içerisinde yaşamaya devam ediyorum, dolayısıyla öğretmenliğin ne kadar önemli ve değerli bir yaşam şekli olduğunu en iyi bilenlerden birisiyim” diye konuştu.

Başbakan Sucuoğlu, ilkokul eğitimini Kumsal İlkokulu’nda aldığını, o dönemlerde okulda kısıtlı imkanlara sahip olduklarını anlatarak, “O dönem okullar arası basketbol maçları var. Kumsal İlkokulu, eski bir kibrit fabrikası, odalar bölünmüş vaziyette, basket oynayacağız ama basket atacağımız pota yok. İki sandalyeyi ters döndürdük ve topu onun içine atarak ilk defa basketbol oynadık…” diyerek bir anısını paylaştı.

Başbakan Sucuoğlu, “O günlerden bugünlere geldik… Tabii ki bu dönemde de eksikler çok ve ihtiyaçlar çok ama o dönemleri yaşayan birisi olarak büyük gelişmeler kat etiğimizi görüyorum” diye konuştu. 

“Öğretmenliğin fedakarlık gerektirdiğini ve bir yaşam şekli olduğunu” belirten Başbakan Sucuoğlu, öğretmenlere gösterdikleri fedakarlıktan ve verdikleri büyük hizmetlerden dolayı teşekkürlerini sundu.

AMCAOĞLU

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu, öğretmenlerin bireylerin yetişmesinde “çok büyük emekleri” olduğuna işaret ederek, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlarken, hayatta olmayan öğretmenleri de rahmetle andı.

Amcaoğlu, “Eğitim Bakanlığı görevine geldikten sonra öğretmenliğin ve eğitimin çok da kolay bir şey olmadığına bir kez daha gördüğünü” ifade ederek, “Çocukların yetiştirilmesinde Bakanlık olarak üzerlerimize düşen gerek altyapı gerek materyal gerekse eğitim programı gibi görevleri hassasiyetle yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

ERSOY

Okul Müdüresi Selda Ersoy ise, etkinlikte yaptığı kısa konuşmada, “1964’lü yıllarda Kumsal İlkokulu’nda yakılan eğitim meşalesini bugün Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda taşımanın ve bundan sonra gelecek yeni arkadaşlarımıza bu meşaleyi teslim edebilmenin mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

“Dün olduğu gibi bugün de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” diyen Ersoy, öğretmenlik mesleği bir kamu görevi değildir, bir gönül işidir. Görevini gönülden yapan öğretmen öğrencisinin kalbine ulaşır ve çok derin bir bağ kurar. Bu bağ öğle bir bağdır ki yıllar geçse de bu bağ kopmaz, tıpkı Başbakanımız Sayın Faiz Sucuoğlu’nun Kumsal İlkokulu mezunu olup burada olduğu gibi…” şeklinde konuştu.

Print
Yayınlanma tarihi: Kas 24, 2021,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Aralık 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
29
BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU: “CİDDİ EKONOMİK VE TEKNOLOJİK AÇILIMLAR YAPACAĞIZ”

BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU: “CİDDİ EKONOMİK VE TEKNOLOJİK AÇILIMLAR YAPACAĞIZ”

Başbakan Faiz Sucuoğlu, hükümeti kurmalarının hemen ardından 23 Ocak 2022 tarihinin secim tarihi olarak belirlendiğini hatırlatarak geçen haftalarda dövizdeki hareketlilik nedeniyle KKTC Merkez Bankası ve Bankalar Birliği ile yaptıkları toplantılarda 4 maddelik ekonomik açılım yaptıklarını belirtti. Özellikle özel sektörü ve küçük esnafı rahatlatıcı bir açılım yaptıklarını da anlatan Sucuoğlu, bunun sonuçlarının önümüzdeki günlerde alınacağını da ifade etti. 

Devamını oku
30
BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU KAR-İŞ HEYETİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU KAR-İŞ HEYETİNİ KABUL ETTİ

Başbakan Dr. Faiz Sucuoğlu Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) Başkanı Fuat Topaloğlu ve beraberindeki heyeti Başbakanlıkta kabul ederek görüştü.

Devamını oku
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789