BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU SALİH MİROĞLU'NUN ANMA TÖRENİNE KATILDI

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU SALİH MİROĞLU'NUN  ANMA TÖRENİNE KATILDI

Ulusal Birlik Partisi (UBP) eski Genel Sekreteri ve eski bakan Salih Miroğlu, Lefkoşa’da kabri başında düzenlenen törenle anıldı.
Salih Miroğlu’nun 16’ncı ölüm yıl dönüm nedeniyle düzenlenen törene, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Faiz Sucuoğlu, İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Maliye Bakanı Dursun Oğuz, Sağlık Bakanı Ali Pilli, Meclis Başkan Yardımcısı Armağan Candan, HP Genel Başkanı Kudret Özersay, BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, milletvekilleri ve Salih Miroğlu’nun ailesi ile sevenleri katıldı.
Törende ilk konuşmayı aileyi temsilen Salih Miroğlu’nun yeğeni Duriye Deren Oygar yaptı. Oygar’ın, dayısı Salih Miroğlu’nun siyasi, mesleki ve aile hayatından bahsettiği konuşmasının ardından bir dakikalık saygı duruşuna geçildi.
BAŞBAKAN SUCUOĞLU: “İYİ BİR DOKTOR, İYİ BİR AİLE BABASI, İYİ BİR İNSAN VE İYİ BİR POLİTİKACI”
Başbakan Faiz Sucuoğlu törende yaptığı konuşmada, 16 yıl önce Salih Miroğlu ve Özker Özgür gibi iki değeri aynı gün kaybetmenin üzüntüsünü tüm toplumun yaşadığını belirtti.
“Her ölüm zamansızdır” diyen Başbakan Sucuoğlu, Miroğlu’nun çocukluk ve gençlik yıllarından siyasete ilgili olduğunu ve hitabet gücüyle hep dikkat çektiğini anlattı.
Başbakan Sucuoğlu, “iyi bir doktor, iyi bir aile babası, iyi bir insan ve iyi bir politikacı” olarak tanımladığı Miroğlu’nun UBP içerisinde her kademede görev yaptığını, bakanlıklar üstlendiğini ve aldığı tüm görevleri başarı ile yürüttüğünü belirtti. 

Print
Yayınlanma tarihi: Kas 22, 2021,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Aralık 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
29
BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU: “CİDDİ EKONOMİK VE TEKNOLOJİK AÇILIMLAR YAPACAĞIZ”

BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU: “CİDDİ EKONOMİK VE TEKNOLOJİK AÇILIMLAR YAPACAĞIZ”

Başbakan Faiz Sucuoğlu, hükümeti kurmalarının hemen ardından 23 Ocak 2022 tarihinin secim tarihi olarak belirlendiğini hatırlatarak geçen haftalarda dövizdeki hareketlilik nedeniyle KKTC Merkez Bankası ve Bankalar Birliği ile yaptıkları toplantılarda 4 maddelik ekonomik açılım yaptıklarını belirtti. Özellikle özel sektörü ve küçük esnafı rahatlatıcı bir açılım yaptıklarını da anlatan Sucuoğlu, bunun sonuçlarının önümüzdeki günlerde alınacağını da ifade etti. 

Devamını oku
30
BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU KAR-İŞ HEYETİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU KAR-İŞ HEYETİNİ KABUL ETTİ

Başbakan Dr. Faiz Sucuoğlu Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (Kar-İş) Başkanı Fuat Topaloğlu ve beraberindeki heyeti Başbakanlıkta kabul ederek görüştü.

Devamını oku
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789