BAŞBAKAN ERSAN SANER GÖNYELİ İLKOKULU’NA YAPILAN YENİ DERSLİKLERİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

BAŞBAKAN ERSAN SANER GÖNYELİ İLKOKULU’NA YAPILAN YENİ DERSLİKLERİN  AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

İLKÖĞRETİM DAİRESİ’NE BAĞLI OKULLARDA, 2021-22 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI…

CUMHURBAŞKANI TATAR, BAŞBAKAN SANER VE MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI AMCAOĞLU GÖNYELİ İLKOKULU’NA YAPILAN YENİ DERSLİKLERİ AÇTI

İlköğretim Dairesi’ne bağlı okulların bugün 2021-22 eğitim öğretim yılına başladı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ersan Saner, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu bu kapsamda, Gönyeli İlkokulu’nu ziyaret ederek, yeni eğitim öğretim yılını başlattı, okula yapılan ek derslikleri gezdi.

2021- 22 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne ayrıca, Başbakanlık ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarları, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Sivil Savunma Başkanı Atilla Karaca, ilgili Bakanlık müdürleri ve diğer yetkililer de katıldı.

Törende, Cumhurbaşkanı Tatar, Başbakan Saner, Milli Eğitim Kültür Bakanı Amcaoğlu, Gönyeli Belediye Başkanı Benli ve Gönyeli İlkokulu Müdürü Rauf Öztüccar konuşma yaparak, yeni eğitim öğretim yılını kutladı, öğrencilere başarılar diledi.

Tören ardından, okul yetkilileri eşliğinde derslikler gezildi, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelindi.

BAŞBAKAN ERSAN SANER: “YÜZ YÜZE EĞİTİMİN YERİNİ HİÇ BİR ŞEYİN TUTAMAYACAĞINI YAŞAYARAK ÖĞRENDİK”

Başbakan Ersan Saner de, yüz yüze eğitimin herkese hayırlı olmasını dileyerek, Covid-19 salgının getirdiği sıkıntılarla, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın tüm kadrolarının yoğun çalışmaları neticesinde yüz yüze eğitimin başlamış olduğunu söyledi.

“Covid-19 salgınından yeni bir tecrübe edindik. Her ne kadar Eğitim Bakanlığımız ve öğretmenlerimiz çok iyi bir planlama yapmış olsa da yüz yüze eğitimin karşılığını online eğitimde görmenin mümkün olmadığını hep birlikte gördük” şeklinde konuşan Saner, öğrencileri, öğretmenleri ve okullarıyla kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve bunun devamını sağlamak için hükümet olarak tüm gayreti ortaya koyacaklarını belirtti.

Ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu dönemde durmadıklarını, özel sektörün de desteğiyle eğitim kurumlarını geliştirdiklerini ifade eden Saner şöyle konuştu:

“4 tane yeni okul 3 tane ek derslikle birlikte inşa edilen toplam 7 okulumuzun açılışını onur ve gururla yapacağız. Devlet özel sektör işbirliğine katkı koyan tüm paydaşlara teşekkür ediyoruz. Katkı koyan insanların geleceğe yazmış oldukları bir tarih vardır. Bu tarihi buradan selamlıyorum. Bu hafta her gün bir okul açılışı yapacağız. Bu bir ilktir. Temennim bizden sonra gelenlerin 7 değil, 17 yapması yönündedir.”

Eğitimin her seviyesinde yüz yüze eğitimin devamı için gayret göstereceklerini de kaydeden Saner, geçen dönem ülkenin kapalı olmasına rağmen Milli Eğitim Bakanı ve rektörlerle işbirliği içerisinde adaya 15 bin yükseköğretim öğrencisinin getirilmesinin başarıldığını, bu yılki hedeflere de ulaşılacağından şüphe duymadığını söyledi.

Saner, öğretmenlere de çağrıda bulunarak, öğretmenlerin toplumu eğitme sorumluluğu da olduğunu ifade etti ve aşı seferberliği konusunda destek talep etti.

“Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” sözünü hatırlatan Saner, “29 kere 40 yıl öğretmenlerimizin kölesiyiz” diyerek, bu okuldan ülkenin üst kademelerinde hizmet veren bir çok yönetici çıkmıştır inancım daha bir çok başarılı yönetici, iş adamı, alim ve bilgin çıkacağı yönündedir dedi.

 

Print
Yayınlanma tarihi: Eyl 13, 2021,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Ekim 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27
BAŞBAKAN ERSAN SANER, MISS KUZEY KIBRIS GÜZELLERİ VE BAY KUZEY KIBRIS BİRİNCİSİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ERSAN SANER, MISS KUZEY KIBRIS GÜZELLERİ VE BAY KUZEY KIBRIS BİRİNCİSİNİ KABUL ETTİ

Başbakan Ersan Saner, 34. Miss Kuzey Kıbrıs güzelleri Necmiye Talaş, Fatma Uzunoğulları ve Günay Mimar ile 23. Bay Kuzey Kıbrıs birincisi Mehmet Vahip Ağzade’yi kabul etti.

Devamını oku
28293012
BAŞBAKAN ERSAN SANER OĞUZHAN ASİLTÜRK İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

BAŞBAKAN ERSAN SANER OĞUZHAN ASİLTÜRK İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

Başbakan Ersan Saner, Türkiye'de hayatını kaybeden Milli Görüş hareketinin önde gelen isimlerinden ve Barış Harekatı döneiminde bakanlık görevi yapmış olan Oğuzhan Asiltürk için taziye mesajı yayımladı.

Devamını oku
3
456
BAŞBAKAN ERSAN SANER DENKTAŞ’IN ANIT MEZARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

BAŞBAKAN ERSAN SANER DENKTAŞ’IN ANIT MEZARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Başbakan Ersan Saner DAÜ’yü Denktaş’ın Anıt Mezarı için projeyi yapmak üzere yetkilendirdiklerini açıkladı. 

Devamını oku
78910
111213
BAŞBAKAN ERSAN SANER, EN KISA SÜREDE HÜKÜMETİN İSTİFASINI SUNACAĞINI AÇIKLADI

BAŞBAKAN ERSAN SANER, EN KISA SÜREDE HÜKÜMETİN İSTİFASINI SUNACAĞINI AÇIKLADI

Başbakan Ersan Saner, en kısa sürede hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı'na sunacağını açıkladı.

Devamını oku
14
BAŞBAKAN ERSAN SANER, HÜKÜMETİN İSTİFASINI SUNDU

BAŞBAKAN ERSAN SANER, HÜKÜMETİN İSTİFASINI SUNDU

Başbakan Ersan Saner, UBP-DP- YDP Koalisyon Hükümetinin istifasını bugün öğle saatlerinde Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sundu.

Devamını oku
151617
18192021222324
25262728293031
1234567