BAŞBAKAN ERSAN SANER: SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HAKKI ÖDENMEZ” “ BİLİMİN YANINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİM”

BAŞBAKAN ERSAN SANER: SAĞLIK ÇALIŞANLARININ HAKKI ÖDENMEZ” “ BİLİMİN YANINDA DURMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Başbakan Ersan Saner bugün Acil Durum Hastahanesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Başbakan Ersan Saner’i Acil Durum Hastahanesine gelişinde Acil Durum Hastahanesi Başhekimi Dr. Erol Uçaner kapıda karşıladı.

Tüm dünyayı saran ve ülkemizi de etkileyen salgın sebebi ile KKTC halkının sağlık ihtiyacının salgın koşullarında karşılanabilmesine katkı sağlamak üzere geçen yıl bu aylarda yapımına başlanan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin katkıları ile üç ay gibi kısa bir sürede inşaası tamamlanarak halkın hizmetine sunulan Acil Durum Hastanesi’nde incelemelerde bulunan Başbakan Ersan Saner “Bugün, sadece bir hastane ziyareti yapmıyorum. Büyük bir mücadelenin, insan üstü bir gayretin, toplumsal bir kavganın, fedakarlığın merkezine konuk oluyorum.” dedi

“Büyük bir gururla söylemek isterim ki, pandemiyle mücadelede gelinen nokta, ciddi bir emek ve özverinin sonucudur.”diyen Başbakan Saner “Bilimi öne koyduk, Sağlık Üst Kurulu’na güvendik, gerekli desteği verdik.

Geldiğimiz aşamada, rakamlar ciddi bir başarıya işaret ediyor. Bu siyasi bir başarı değil, toplumsal bir başarıdır.

Bizler sadece, bilimi temel alan, uluslararası dayanağı olan kararların uygulanmasına destek olduk, önünü açtık.” dedi

Acil Durum Hastanesi’nin ortak bir mücadelenin simgesi olduğuna da vurgu yapan Başbakan Saner destek olmaya, güç katmaya devam edeceğinin de altını çizdi

“Ülke kapanmadan, ekonomik faaliyetlere aravermeden, sağlık alanından da taviz vermeden yönetiyoruz. Yönetmeye de devam edeceğiz.” diyen Başbakan, bu mücadelede vatandaşlara da çok iş düştüğünü belirterek “Vatandaşlarımız da bu mücadelenin bir parçası olduğu bilincini asla terketmemelidir. Maske ve mesafe, bizleri koruyan en önemli araçtır” dedi.

Bir çok ülkenin ulaşmakta sıkıntı çektiği aşı konusunda Anavatan Türkiye’nin çok önemli bir destek verdiğini ve bu bağlamda 548 bin doz aşıyı ülkemize gönderdiğini belirten Başbakan, gelen aşılarla halkımızın %58.01 I Doz, %56.52 II. Dozaşılanmış durumda olduğuna işaret ederek “Sinovac ile başlayan aşılama sürecimiz, dünya sağlık örgütünün önerileri doğrultusunda devam ediyor. “dedi.

Başbakan Saner konuşmasına şöyle devam etti : “Gençlerimiz, aşı konusunda da hassas birşekilde toplumsal mücadeleye destek vermeli. Aşısız kimse kalmamalı. Bunu Başbakan olmaktan öte, bilime, bilimsel çalışmalara inanan biri olarak söylüyorum.

Bu ziyaretle, pandemiyle mücadeleye büyük bir fedakarlıkla destek veren tüm doktor, hemşire, sivil görevli, belediye çalışanı, polis, herkese teşekkür ediyorum.

Bu süreci başarıyla tamamlamak için elimizden gelen katkıyı bilimsel temelde, memleket sevgimizle koymaya devam edeceğiz.”

Hastahane Başhekimi Erol Uçaner ise yaptığıkonuşmada “ziyareti ve sürekli desteği için Sayın Başbakanımız ErsanSaner’eteşekkür ederim.

Buradaki ekipler çok da kolay bir süreç yaşamadı. Her aşamada sorunsuz bir lojistik destekle sağlık ordusunun yanında olunmasıgerekiyor.

Bizler en zor anlardadahi büyük bir fedakarlıkla görevimizin başında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Ziyareti ile bizlere güçve moral verenSayın Başbakan ErsanSaner’e teşekkür ederim.”dedi

Başhekim Erol Uçaner ziyaret sırasında Başbakan’a hastahane çalışmaları hakkındakı sabır birifing vererek pandemi hastahanesindeki işleyiş sürecini anlattı. DahasonrayeniyapılanYoğunBakımbölümündede incelemelerde bulunan Başbakan, hastalarla güvenli alandan görüşerek selamlaştı ve onlara moral verdi. Başbakan Saner’e yeni alınan cihazlar hakkında da bilgi verilerek anjiyo ve MR cihazının da devreye alındığı aktarıldı.

Başbakan Saner ziyaret esnasında Acil Durum Hastahanesinde görev yapan personel ile de görüşme imkanı bularak sorunlarını dinledi ve sorunların çözümü yönünde görüş alışverişinde bulundu.

 

Print
Yayınlanma tarihi: Eyl 22, 2021,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Ekim 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27
BAŞBAKAN ERSAN SANER, MISS KUZEY KIBRIS GÜZELLERİ VE BAY KUZEY KIBRIS BİRİNCİSİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ERSAN SANER, MISS KUZEY KIBRIS GÜZELLERİ VE BAY KUZEY KIBRIS BİRİNCİSİNİ KABUL ETTİ

Başbakan Ersan Saner, 34. Miss Kuzey Kıbrıs güzelleri Necmiye Talaş, Fatma Uzunoğulları ve Günay Mimar ile 23. Bay Kuzey Kıbrıs birincisi Mehmet Vahip Ağzade’yi kabul etti.

Devamını oku
28293012
BAŞBAKAN ERSAN SANER OĞUZHAN ASİLTÜRK İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

BAŞBAKAN ERSAN SANER OĞUZHAN ASİLTÜRK İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYIMLADI

Başbakan Ersan Saner, Türkiye'de hayatını kaybeden Milli Görüş hareketinin önde gelen isimlerinden ve Barış Harekatı döneiminde bakanlık görevi yapmış olan Oğuzhan Asiltürk için taziye mesajı yayımladı.

Devamını oku
3
456
BAŞBAKAN ERSAN SANER DENKTAŞ’IN ANIT MEZARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

BAŞBAKAN ERSAN SANER DENKTAŞ’IN ANIT MEZARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Başbakan Ersan Saner DAÜ’yü Denktaş’ın Anıt Mezarı için projeyi yapmak üzere yetkilendirdiklerini açıkladı. 

Devamını oku
78910
111213
BAŞBAKAN ERSAN SANER, EN KISA SÜREDE HÜKÜMETİN İSTİFASINI SUNACAĞINI AÇIKLADI

BAŞBAKAN ERSAN SANER, EN KISA SÜREDE HÜKÜMETİN İSTİFASINI SUNACAĞINI AÇIKLADI

Başbakan Ersan Saner, en kısa sürede hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı'na sunacağını açıkladı.

Devamını oku
14
BAŞBAKAN ERSAN SANER, HÜKÜMETİN İSTİFASINI SUNDU

BAŞBAKAN ERSAN SANER, HÜKÜMETİN İSTİFASINI SUNDU

Başbakan Ersan Saner, UBP-DP- YDP Koalisyon Hükümetinin istifasını bugün öğle saatlerinde Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sundu.

Devamını oku
151617
18192021222324
25262728293031
1234567